Bülent Özsoy

Talas-Tarsus Amerikan Kolejlerinden sonra, Boğaziçi Ünivirsitesi Makina Mühendisliği bölümünden master derecesi ile mezun oldu. 30 senelik çalışma hayatında yurtiçi ve dışında anahtar teslimi inşaat projelerinin sorumluluğu, uluslararası demir-çelik ürünleri ve makine-ekipmanların ticareti gibi konularla ilgilendi.

Alman Thyssen Grubunun Türkiye ve yakın ülkelerden sorumlu organizasyonunun Genel Müdürlüğünü, Ekinciler Dış Ticaret'de uluslararası ticaret sorumluluğunu ve Ekinciler Holding'e ait şirketlerin yönetim kurulu üyeliğini yaptı. 2000-2004 Boğaziçi Üniversitesinde "Management" dersi veridi.

1997`de kurduğu Organizasyon Geliştirme Merkezinde (OGEM), "Satış", "Ekip Çalışması", Stress Yönetimi, "Liderlik" konularındaki deneyimlerini, kendini geliştirmek isteyen organizasyonlarla paylaşıyor. Stratejik Yönetim, Organizasyon Geliştirme, Arayış Konferansları özel ilgi alanları. "Ekip Oluşturma, Liderlik, Yönetim Becerileri, Satış Teknikleri, Yetkinlikler" başlıklarındaki orjinal seminerleri, eşi Sema ile birlikte sunmak en sevdiği uğraş.

Bülent "Self-Managing Leadership" programlarında Avusturya'lı Brian Bacon ile; "Spirit of the Enterprise (Girişimci Davranış)" programlarında Larry Farrell ile; "Total Living (Bütünsel Yaşam)" programlarında Dr. Frank Cardelle ile eğitimcilerin eğiticisi olarak çalıştı ve bu programları İngiltere ve Türkiye'de bu uzmanlarla birlikte binlerce kişiye uyguladı.

Bülent, Uzak Doğu felsefelerine meraklı, yoga ve meditasyon yapıyor, seyahat etmeyi, insanlarla kaynaşmayı seviyor. 1992'de Bizimtepe Seyahat Kulübünü kurdu ve başkanlığını yaptı. Ayrıca topluma hizmet amaçlı birçok dernek ve kulübün üyesi ve aktif destekçisi.