Sema Özsoy

Arnavutköy Amerikan Kız Koleji ve Galatasaray Üniversitesi Kimya Mühendisliği Özel Yüksekokulu bölümünden mezun oldu. Eczacıbaşı Seramik Fabrikasında kimya mühendisi olarak kısa bir süre çalıştıktan sonra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak görev yaptı. Bunlardan bazıları şunlar:

* Robert Kolej Mezunları Derneği (2.Başkan)
* İZEV İstanbul Zihinsel Engelliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (Kurucu ve Başkan)
* Bizimtepe-Bizimköy; 4-10 yaş çocuklar için yaz okulu (Kurucusu ve Yöneticisi)
* Uluslararası bir eğitim programının Türkiye koordinatörü (Living Values: An Educational Program)

Sema, 1997'den bu yana kendini geliştirmek isteyen organizasyonlara danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren OGEM'in organize ettiği eğitim programlarında görev alıyor. Katkısı daha çok konuların yaratıcı, kişisel gelişim ve doğru zihinsel tutum ile ilgili yönlerinde olup bu bağlamda etkili NLP teknikleri uyguluyor. Sema NLP uygulayıcısı eğitimini İngiltere'de International Training Systems'de Ian Mc Dermott ile NLP Master eğitimini ise ABD de NLP Universitesinde Robert Dilts ile tamamladı.

1999 ve 2003 yıllarında Oxford (İngiltere) de katılmış olduğu seminerlerde "Yaşayan Değerler" programının eğiticilerin eğiticisi sertifikasını aldı. Türkiye'de ağırlıklı olarak İstanbul'da okullara değerlerin sınıf ortamına aktarılması konusunda eğitimler vermekte olan Sema "Yaşayan Değerler" uygulama kitaplar serisinin yazarı olan Diane Tillman ile değişik zaman ve mekanlarda birlikte çalışıp programın uygulaması konusunda kendisini geliştirdi.